RUSKO MINISTARSTVO ODOBRILO: Lek „Avifavir“ protiv kovida 19 u širokoj upotrebi
MINISTARSTVO zdravlja Rusije odobrilo je trajnu registraciju leka protiv kovida 19 „Avifavir“ koji proizvodi kompanija „Kromis“. U državnom registru lekova zabeležena je široka upotreba ovog leka.

Foto: Depositphotos
Ruski fond za direktna ulaganja je naveo da će se sada, nakon dobijanja dozvole za upotrebu leka u ambulantama, pacijentima lek davati besplatno u okviru obaveznog medicinskog osiguranja.
Prvobitno je registracija leka „Avifavir“ isticala 1. januara 2021.
Prodaja leka će početi u novembru 2020. godine.
„Avifavir“ je 29. maja dobio potvrdu o registraciji od Ministarstva zdravlja i postao prvi lek na svetu protiv virusa korona sa aktivnim sastojkom favipiravirom.
(Sputnjik)
Preporučujemo

CRNI BILANS EPIDEMIJE U RUSIJI: I danas više od 18.000 novih slučajeva!
31. 10. 2020. u 10:40

REKORDAN BROJ UMRLIH U RUSIJI: Za poslednja 24 časa preminule 364 osobe sa kovidom-19
28. 10. 2020. u 10:27

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (0)