SNIMAK OBARANJA RUSKOG HELIKOPTERA IZNAD JERMENIJE: Eksplozija zaparala noćno nebo, situacija na Kavkazu proključala (VIDEO)
RUSKI vojni helikopter Mi-24 oboren je na teritoriji Jermenije, nedaleko od granice ssa Azerbejdžanom.
Foto: EPA/Tviter
Još uvek nije utvrđeno koja zaraćena strana je PVO sistemom pogodila letelicu, saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske federacije, i dodalo da vojne vlasti sprovode istragu.
Na snimcima koji su objavljeni na društvenim mrežama, a koji su još uvek ne potvrđeni, vidi se raketa koja leti ka helikopteru, a zatim snažna eksplozija u trenutku pogotka.
Helikopter je pao u planinskoj oblasti nedaleko od sela Eraš, na granici sa Azerbejdžanom.
Kako se navodi u saopštenju, helikopter je pratio kolonu vozila 102. ruske vojne baze koja se kretala ka kasarni.
- Dva člana posade su poginula, jedan povređeni je evakuisan u matičnu bazu - dodalo je Ministarstvo odbrane.
Ministarstvo odbrane Jermenije je saopštilo da će pružiti svu neophodnu pomoć ruskoj vojsci tokom istrage.
Preporučujemo
AZERI PRED VRATIMA PRESTONICE KARABAHA: Pod znakon pitanja je opstanak Stepanakreta
09. 11. 2020. u 15:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)