BAJDEN IZABRAO SVOJE KLJUČNE LJUDE: Tužiteljka koju je Tramp smenio i novi šef državne bezbednosti već izabrani?
BIVŠA zamenica državnog tužioca SAD (ministra pravde) Seli Jejts i državni tužilac Kalifornije Ksavijer Bečera kandidati su za najviše položaje u administraciji novoizabranog predsednika Džoa Bajdena, prenosi Rojters izjave dva izvora bliska Bajdenovom štabu.
Foto: AP Photo/Patrick Semansky
Kako navodi agencija, Seli Jejts, koja je članica Bajdenovog savetničkog tima, "bez sumnje" je kandidatkinja za državnog tžioca.
Aktuelni predsednik Donald Tramp smenio je na početku svog mandata Jejtsovu, jer je odbila da podrži njegovu odluku o ograničavanju dolaska u SAD građana sedam uglavnom muslimanskih zemalja.
Prema izvorima Rojtersa, Bečera je mogući budući ministar za unutrašnju bezbednost.
Preporučujemo
TRI KORAKA ZA TRAMPOV PREOKRET: Srđa Trifković o tome ko ima većinu u Vrhovnom sudu
09. 11. 2020. u 20:49
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Drama u Vašingtonu: Melanija ugledala sporno ime na papiru, pa prebledela - evo šta je zapravo pisao na cedulji
MISTERIOZNI komadić papira izazvao je brojne komentare nakon incidenta sa pucnjavom na večeri Udruženja dopisnika Bele kuće u Vašingtonu.
27. 04. 2026. u 10:00
Komentari (0)