OGLASILA SE I EU: Evo šta Borelj kaže o prekidu vatre u Karabahu
ŠEF diplomatije EU Đuzep Borelj pozdravio je prestanak neprijateljstava u i oko Nagorno Karabaha.
Foto: Tviter MO Azerbejdžana
- Prekid vatre uz posredovanje Rusije, koji je u ponedeljak dogovoren između Jermenije i Azerbejdžana, pomoći će sprečavanju daljeg gubitka života i nadam se da je prvi korak ka sveobuhvatnom rešenju - poručio je Borelj.
Borelj u pisanom saopštenju dodaje da je sada neophodno otvoriti pregovore kako bi se osigurala održivost dogovora o primirju.
On navodi da EU podržava format OEBS Minsk grupe ćiji je cilj primena sporazuma za miran i prosperitetan razvoj čitavog regiona Južnog Kavkaza.
Preporučujemo
JERMENI SPASILI ŽIVOT AZERBEJDžANSKOM VOJNIKU: Bio je ranjen u prevrnutom vozilu (VIDEO)
10. 11. 2020. u 18:26
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)