JEZIVO UPOZORENJE RUSKOG GENERALA: Poslao poruku Amerikancima - Ko seje vetar, žanje oluju!
AMERIČKI instruktori pripremaju oko 30 militanata zabranjene Islamske države (DAEŠ), koji su zatvorenici u izbegličkom kampu „Hol“, za popunjavanje redova nezakonitih oružanih formacija, izjavio je šef rusko-sirijskog Koordinacionog štaba za povratak izbeglica Mihail Mizincev.
Foto: Printscreen/Vikipedija
- Grupa koja broji do 30 osoba formirana je od avgusta do septembra ove godine među teroristima DAEŠ-a koji su zatvoreni u "Holu" - rekao je Mizincev na otvaranju Međunarodne konferencije za povratak izbeglica na teritoriju Sirije.
Prema njegovim rečima, ti ljudi prolaze dvomesečni kurs specijalne obuke pod vođstvom američkih instruktora.
- Nije loše da oni koji izvlače korist iz takve situacije, usvoje mudrost aparske poslovice: "Ko seje vetar – žanje oluju" - dodao je Mizincev.
U Siriji postoje stotine izbegličkih kampova, najveći se nalaze na teritorijama koje vlada ne kontroliše. Najpoznatiji od njih su „Rukban“ i „Hol“, na čije je ukidanje Rusija više puta apelovala na Sjedinjene Američke Države, pozivajući se na tešku humanitarnu situaciju u tim mestima i pljačkanje izbeglica od strane radikalnih islamista. SAD ne reaguju na te pozive.
(Sputnjik)
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)