PUTIN O NAGORNO-KARABAHU: Evo šta je sada veoma važno!
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin je tokom sastanka u video-formatu, posvećenom rešavanju humanitarnih pitanja u Nagorno-Karabahu, rekao da se nada da se reč „sukob“ više neće koristiti za opisivanje situacije u tom regionu.

Foto AP
- Okupio sam vas da razgovaramo o situaciji koja se odvija u zoni sukoba u Nagorno-Karabaha. Nadam se da više nećemo upotrebljavati tu frazu – sukob u Nagorno-Karabahu, i nadam se da ćemo uskoro preći na razgovor o drugim pitanjima - rekao je ruski predsednik na sastanku o rešavanju humanitarnih pitanja u regionu Nagorno-Karabaha.
On je dodao da je veoma važno i aktuelno pitanje pružanja pomoći stanovništvu koje je stradalo usled vojnih dejstava u zoni sukoba u Nagorno-Karabahu kako bi se vratili mirnom životu.
Na sastanku učestvuju i ministar odbrane Sergej Šojgu, ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov kao i šef Federalne službe bezbednosti Aleksandar Bortnikov.
Lideri Rusije, Azerbejdžana i Jermenije, Vladimir Putin, Ilham Alijev i Nikol Pašinjan, potpisali su 10. novembra zajedničku izjavu o potpunom prekidu borbenih dejstava u Nagorno-Karabahu.
(Sputnjik)
Preporučujemo

POSLEDNjI BOJ ZA ŠUŠI: Do sada neobjavljeni snimak najkrvavije bitke Karabaha (VIDEO)
13. 11. 2020. u 15:31

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)