BRISEL SAOPŠTIO: EU kupuje 160 miliona doza vakcina od Moderne
EVROPSKA unija je postigla novi dogovor za nabavku vakcina protiv korona virusa.
Foto AP
Reč je o američkoj farmaceutskoj kući "Moderna" koja je nedavno objavila da je razvila cepivo efikasno u čak 94,5 odsto slučajeva.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen je u utorak saopštila da će u sredu biti potvrđen ovaj ugovor za nabavku 160 miliona doza.
Evropska unija je do sada postigla sporazume sa pet farmaceutskih kuća, ovo je šesti, a Fon der Lajenova je najavila i sedmi, koji bi uskoro takođe trebalo da bude potpisan, ne ističući o kome se radi.
Preporučujemo
DA LI ĆE OVO UVESTI SVE AVIO KOMPANIJE? Nema letenja bez vakcinisanja protiv korone
23. 11. 2020. u 20:25
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)