"ODLUKA LIŠENA ZDRAVOG RAZUMA": Turska osudila rezoluciju francuskog Senata o Nagorno-Karabahu
REZOLUCIJA francuskog senata kojom se poziva na priznavanje Karabaha lišena je zdravog razuma i ograničava mogućnost učešća Francuske u rešavanju problema, navodi se u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Turske.
Foto: Tanjug/AP Photo
- Odluka senata Francuske usvojena juče o sukobu u Karabahu primer je kako se najosnovniji principi međunarodnog prava, legitimiteta i pravde ignorišu iz unutrašnjih političkih razloga. Negiramo neosnovane tvrdnje iznete u odluci na račun Turske - navodi se u saopštenju.
Napominje se da iz odluke francuskog Senata postaje jasno zašto je „rad kopredsedavajućih Minske grupe OEBS-a, koji bi trebalo da budu neutralni, bio jednostran i nije mogao da reši ovo pitanje“.
Kako navodi tursko Ministarstvo „posle agresije i provokacija Jermenije, Azerbejdžan je dao potreban odgovor i obnovio svoj teritorijalni integritet, oslobodivši teritoriju okupiranu skoro 30 godina“. Ministarstvo ističe da je to otelotvorenje prava Azerbejdžana, „budući da odgovarajuće rezolucije UN nalažu jermenskoj strani da odmah i bezuslovno napusti okupiranu azerbejdžansku teritoriju“.
- Poziv senata Francuske Azerbejdžanu da napusti svoje teritorije, koje je spasio od okupacije, predstavlja apsurdno, pristrasno i nečinjenično shvatanje koje se ne može shvatiti ozbiljno. Ova odluka, lišena zdravog razuma, takođe ograničava mogućnost Francuske da pruži stvarni doprinos rešavanju problema - ističe se u dokumentu.
U sredu je francuski Senat apsolutnom većinom glasova doneo rezoluciju kojom poziva vladu zemlje da prizna Nagorno-Karabah. Dokument je savetodavne prirode.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (3)