IZRADA VAKCINE PROTIV KORONE: Rusi nude Englezima saradnju - kombinujte sa Sputnjikom, da povećamo efikasnost
TVORCI vakcine Sputnjik V protiv korona virusa su danas rekli da bi AstraZeneka trebalo da napravi eksperiment sa ruskom vakcinom kako bi povećala efikasnost.
Foto: AP
Rusi su rekli da je Sputnjik V efikasan 92 odsto, dok je AstraZeneka saopštila da je efikasnost njene vakcine bila 70 odsto na početku, a onda je taj procenat povećan na 90 odsto.
- Ako urade nova klinička testiranja, savetujemo da kombinuju sa Sputnjikom, kako bi povećali efikasnost", napisali su na Tviteru tvorci ruske vakcine i dodali da kombinovanje vakcine mogu da se pokažu važnim za revakcinaciju - preneo je Rojters.
Prethodno je AstraZeneka saopštila da će imati 200 miliona doza do kraja 2020. godine.
Britanska vakcina je viđena kao jedna od najvećih nada za mnoge zemlje zbog niske cene vakcine (između tri i četiri dolara), ali i zbog toga što se može transportovati na normalnim temperaturama.
AstraZeneka će najverovatnije uraditi jos testova širom sveta, rekao je Paskal Sorio za Blumberg njuz, nakon što su počele da rastu sumnje u efikasnost ove vakcine.
Šef naučnog tima britanske vlade Partik Valans je rekao da je glavna poenta vakcine AstraZeneke da funkcioniše.
- Suština priče je da vakcina deluje i to je vrlo uzbudljivo - rekao je Valans tokom brifinga sa premijerom Borisom Džonsonom.
Preporučujemo
NEMCI ODLUČNI U IMUNIZACIJI: Vakcinisaćemo od polovine decembra 4.000 ljudi dnevno
26. 11. 2020. u 20:20
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)