SPREMAJU SE DA PREUZMU PROIZVODNJU? Mađarski stručnjaci uskoro u Rusiji zbog vakcine protiv korone
MAĐARSKIi ministar spoljnih poslova Peter Sijarto izjavio je nakon sastanka s ruskim ministrom zdravlja Mihailom Murašku da je Rusija ponudila da pozove mađarske stručnjake u svoju fabriku za proizvodnju vakcina da prouče proizvodnju vakcine Sputnjik protiv korona virusa.

FOTO: Alexander Zemlianichenko Jr/ Russian Direct Investment Fund via AP
Sijarto je na zajedničkoj konferenciji za novinare nakon susreta rekao da mađarska vlada radi na tome da Mađarima što pre omogući vakcinu, prenosi mađarska agencija MTI.
Ministar je zahvalio Murašku što je izabrao Mađarsku za prvu zemlju u koju će poslati uzorke, dodajući da će mađarski stručnjaci možda otputovati u Rusiju već sledeće nedelje.
Sijarto je rekao da se vakcine razvijaju "i na Istoku i na Zapadu", a da tek treba videti koja će biti dostupna u dovoljnim količinama. Dodao je da bi "bilo neodgovorno odreći se bilo koje od tih mogućnosti".
Takođe je dodao da vlada neće popustiti pred bilo kojim poslovnim lobijem čak i ako angažuje političare u Mađarskoj, Briselu ili negde drugde".
Pazićemo na sve mogućnosti, jer je to u interesu mađarskog naroda", rekao je ministar.
Preporučujemo

PUTIN PONUDIO ZEMLjAMA BRIKS: Pravite kod sebe našu vakcinu protiv korone
19. 11. 2020. u 18:29

NOVE MERE OD PONOĆI: Bugarska zatvara škole, kafiće, restorane i trgovačke centre
27. 11. 2020. u 22:18

DRAMA NA NEBU: Zemlja koja se graniči sa Srbijom digla borbene avione zbog ruskih dronova
U RUMUNIJI je bila proglašena vazdušna uzbuna u okrugu Tulča zbog masovnog napada ruskih dronova na Ukrajinu, saopštilo je danas rumunsko Ministarstvo odbrane.
02. 07. 2025. u 11:13

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (1)