TRAMP DOBIO PODRŠKU: Predsednik strane zemlje progovorio o prevarama na američkim izborima
ODLUČIO da sačeka još malo

Foto: AP
Predsednik Brazila Žair Bolsonaro, koga ponekad u medijima nazivaju i Trampom iz tropskih zemalja", ponovio je da će sačekati još sa čestitanjem novoizabranom predsedniku SAD Džou Bajdenu.
Obraćajući se novinarima prilikom glasanja na lokalnim izborima, Bolsonaro je ponovio navode Donalda Trampa o nepravilnostima na američkim iizborima.
- Prema mojim izvorima informacija, tamo zaista bilo dosta prevara. Niko ne govori o tome da li je to bilo dovoljno za proglašenje pobede jedne ili druge strane, ne znam - rekao je.
Upitan da li će čestitati pobedu Bajdenu, "Sačekaću još malo", prenosi AP.
Nakon dešavanja u SAD, Bolsonaro je izrazio sumnju i u trenutni brazilski sistem elektronskog glasanja, za koji je pretpostavio da je podložan prevarama. Pozvao je zemlju da se vrati na sistem glasanja putem papirnik listića za predsedničke izbore 2022. godine.

ZELENSKI BESAN: Evo šta je rekao o ruskoj delegaciji u Istanbulu
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski stigao je danas u tursku prestonicu, Ankaru, na sastanak sa turskim predsednikom Redžepom Tajipom Erdoganom, dok se u Istanbulu očekuje da ruski i ukrajinski zvaničnici odvojeno počnu mirovne pregovore.
15. 05. 2025. u 11:55

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

PREMEŠTENI BATINI POSMRTNI OSTACI: Nije više u Aleji - ostvarila mu se velika želja, evo GDE sada počiva
VELIMIR Bata Živojinović bio je jedan od najvećih glumaca na prostorima nekadašnje Jugoslavije. Mnogi su ga poštovali i van Srbije. Dobitnik je brojnih priznanja, mnogim mladim glumcima je bio uzor.
15. 05. 2025. u 12:10
Komentari (2)