TRAMP OBJAVIO "ISTORIJSKI PROBOJ": Izrael i Maroko postigli dogovor o normalizaciji odnosa

Новости онлајн

10. 12. 2020. u 19:12

MAROKO i Izrael postigli su dogovor o normalizaciji odnosa, objavio je američki predsednik Donald Tramp, nazivajući to još jednim istorijskim korakom.

ТРАМП ОБЈАВИО ИСТОРИЈСКИ ПРОБОЈ: Израел и Мароко постигли договор о нормализацији односа

Foto: EPA

Ovim je Maroko postala četvrta arapska zemlja koja će uspostaviti diplomatske odnose sa Tel Avivom u vreme Trampove administracije.

​- Još jedan istorijski proboj - napisao je Tramp na Tviteru, ističući da je to veliki pomak za mir na Bliskom istoku.

​Tramp je naveo da je potpisao i uredbu kojom se priznaje suverenitet Maroka nad Zapadnom Saharom, spornom teritorijom nad kojom Rabat već dugo vremena polaže pravo.

​Podsetimo, u avgustu su predstavnici Ujedinjenih Arapskih Emirata, Bahreina i Izraela potpisali „Avramov sporazum“ o normalizaciji odnosa. Dva meseca kasnije, pridružio im se i Sudan.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

NBA ŠOK NA POMOLU? Nikola Jokić napušta Denver nagetse?!