FANTAZIJAMA SE NEĆEMO BAVITI: Zaharova odgovorila na najnovije američke sankcije Rusiji

NOVE američke sankcije protiv Rusije su izmišljene i nisu potkrepljene dokazima, izjavila je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.

ФАНТАЗИЈАМА СЕ НЕЋЕМО БАВИТИ: Захарова одговорила на најновије америчке санкције Русији

Foto: EPA

- Još jedne sankcije, kao što je već odavno uobičajeno među Amerikancima, zasnovane su na izmišljenim i nepotkrepljenim dokazima. Ovo je nespretan medijski potez čiji je cilj da se međunarodnoj zajednici nametne imidža Rusa kao 'kršilaca ljudskih prava' - navodi se u komentaru objavljenom na sajtu ministarstva.

Kako je rekla Zaharova, Ministarstvo se neće baviti fantazijama autora novih restriktivnih spiskova.

- Uspeli su da stave pod sankcije čitav fudbalski klub, dobro poznat i van granica Rusije. Setimo se da je nekada moskovski bazen 'Čajka' bio na takvom spisku, očigledno, jer se nalazi u Moskvi u blizini Krimskog mosta. Pitaćemo naše američke kolege šta ih je tačno iz geografije naše zemlje navelo da se 'pozabave' fudbalskim klubom - naglasila je Zaharova.

Podsetimo, američke vlasti su na sankcione liste dodale fudbalski klub „Ahmat“ iz Groznog i „Fond heroja Rusije“ Ahmeta Kadirova.

Od 10. decembra je ukupno 13 ljudi i šest organizacija obuhvaćeno sankcijama povezanim sa listom Magnitskog i Jemenom.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (2)

JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: Popović nas je naterao...