DANAS SE RAZMATRAJU OŠTRE MERE: Bukti korona u Nemačkoj, Merkelova sprema nove korake
U JEKU porasta broja novozaraženih u Nemačkoj i učestalih poziva da vlada preduzme odlučnije korake i akciju, kancelarka Angela Merkel zakazala je za sutra sastanak s liderima saveznih pokrajina na kojem će se razgovarati o pooštravanju restriktivnih antiepidemijskih mera.
Foto Tanjug-AP
Iako je u Nemačkoj na snazi zabrana rada barova i restorana, škole i prodavnice još uvek rade, pa će se na sutrašnjem sastanku raspravljati o tome da li da se prodavnice zatvore pre božićnih praznika, javlja Rojters.
U poslednja 24 sata u Nemačkoj je evidentirano 28.438 novozaraženih i 496 smrtnih slučajeva među kovid pacijentima.
Preporučujemo
SLOVAČKI PREMIJER ROBERT FICO U POSETI SAD: Sa Trampom se sastaje na Floridi
17. 01. 2026. u 07:21
TRAMP PONUDIO EL SISIJU: Posredovaću u sporu sa Etiopijom, oko vode iz reke Nil
16. 01. 2026. u 23:11
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
GDE JE DANAS ČEDINA BIVŠA ŽENA? Jelena uživa u Americi - sa novim dečkom
JELENA i Čeda su se razveli nakon 25 godina braka u kom su dobili četvoro dece.
16. 01. 2026. u 09:52
Komentari (0)