RUSIJA: Skoro 29 hiljada novoobolelih od korone
U RUSIJI je u poslednja 24 časa registrovano 28.948 osoba obolelih od virusa korona, saopštio je Operativni štab za borbu protiv širenja virusa korona.

Foto: EPA
Štab dodaje da je u zemlji od tog virusa do sada ukupno obolelo 2.848.377 ljudi.
Tokom proteklog dana sa bolničkog lečenja je otpušteno 20.915 osoba, a od početka pandemije u Rusiji je ozdravilo 2.275.657 osoba.
Najveći broj noovoobolelih u poslednja 24 časa registrovan je u Moskvi – 7.263 osobe, zatim Sankt Peterburgu – 3.759 i Podmoskovlju – 1.539 ljudi.
U istom periodu u Rusiji je potvrđeno 511 smrtnih slučajeva, dok je od početka pandemije od korone preminulo 50.858 osoba.
Ranije je direkorka ruske Agencije za fitosanitarni nadzor (Rospotrebnadzor) Ana Popova izjavila da smatra da će se pandemija virusa korona najverovatnije završiti ovog proleća, a možda i ranije. Istog stava je i gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanjin koji je rekao da će najgori period borbe protiv kovida 19 proći u narednih nekoliko meseci.
(Sputnjik)
Preporučujemo

VIRUS KORONA U FRANCUSKOJ: Skoro dva i po miliona registrovanih, preminulo 190 osoba
19. 12. 2020. u 23:37

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)