FRANCUZI DALI ROK BRITANCIMA: Imate još nekoliko dana
RANIJE tokom dana, lider Laburističke partije, sir Kir Starmer, odbacio je ideju da poziva na produženje prelaznog perioda za Bregzit zbog krize sa koronavirusom i pozvao premijera da dokaže da može „da završi bregzit“.

Foto: AP
Francuska će dati Velikoj Britaniji "još nekoliko dana da postigne sporazum koji poštuje naše prioritete i crvene linije", rekao je Rojtersu, francuski mlađi ministar EU poslova Klement Bune.
Ministar je takođe rekao da i dalje postoje velike prepreke u pregovaranju o ribolovnim pravilima, s tim što Francuska predloge smatra neprihvatljivim.
U nedelju su glavni britanski mediji, pozivajući se na vladine izvore, izvestili da još uvek nijedan sporazum nije najizgledniji scenario u pregovorima između UK i EU. Brisel je oklevao da se predomisli u pogledu zadržavanja prava na većinu ulova iz britanskih ribolovnih voda.
Pregovori UK-EU o trgovini nakon Bregzita zaustavljeni su mesecima unazad, usred različitih stavova koje ima svaka strana o pitanju ribolovnih kvota, takozvanih "jednakih uslova" i upravljanja. Ako se ne postigne dogovor pre kraja godine, pravila STO stupaju na snagu odmah od 1. januara, uključujući carinske tarife i pune granične provere robe iz Velike Britanije koja prelazi La Manche.
(Sputnjik njuz)
Preporučujemo


BRITANCI O NAPUŠTANjU EU: Radije bez sporazuma, nego da ugrozimo nezavisnost
20. 12. 2020. u 00:58

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)