NE DOLAZE DOK PAŠINJAN NE DA OSTAVKU: Masovni protesti i štrajkovi širom Jermenije (FOTO/VIDEO)
ODREĐEN broj demonstranata u Jerevanu namerava da prenoći na Trgu republike kod zgrade vlade Jermenije, saopštio je predstavnik stranke „Dašnakcutjun“ Išhan Sagateljan.
Foto: Tanjug/AP Photo
- Obezbedićemo uslove za one koji hoće da prenoće na trgu. Ujutru se nastavljaju masovni protesti i štrajkovi širom Jermenije. Nastavićemo sa akcijama do 16.00 časova kada će se održati veliki protest i svi ćemo zajedno preći na drastičnije i odlučnije akcije - rekao je Sagateljan.
Foto: Tanjug/AP Photo
Prema njegovim rečima, demonstranti neće napustiti trg dok premijer Jermenije Nikol Pašinjan ne podnese ostavku.
Opozicija je već postavila šatore na trgu, zapalili su vatru u velikim bačvama. Okupio se veći broj ljudi, javlja naš dopisnik.
Neredi i protesti opozicije u Jerevanu počeli su tokom noći 10. novembra, nakon što je premijer Jermenije, zajedno sa predsednicima Rusije i Azerbejdžana, usvojio trilateralnu izjavu o prekidu vatre u Nagorno-Karabahu i predaji Azerbejdžanu nekoliko regiona.
Preporučujemo
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Tramp šalje Madura u logor Gvantanamo; SAD će upravljati zemljom (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 19:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)