RUSI PRESRELI JAPANSKI AVION: Su-30 ispratio patrolu iznad Pacifika (VIDEO)
RUSKI lovac Su-30 presreo je patrolni avion OR-3S Vazduhoplovnih snaga Japana iznad voda Japanskog i Ohotskog mora, saopštio je Nacionalni centar za upravljanje odbranom Rusije.
Foto: Printscreen
Kako se navodi, ruska sredstva za kontrolu vazdušnog prostora primetili su vazdušni cilj koji se približavao državnoj granici Rusije iznad neutralnih voda Japanskog i Ohotskog mora.
- U cilju identifikovanja vazdušnog cilja i sprečavanja narušavanja državne granice Rusije, u vazduh je podignut lovac Su-30 iz sastava dežurnih snaga PVO udruženja Ratnog vazduhoplovstva i PVO Istočnog vojnog okruga - navodi se u saopštenju.
Nakon što je ispratio stranu letelicu, ruski lovac se uspešno vratio u bazu.
Ističe se da nije dopušteno narušavanje državne granice Rusije, a da je let realizovan strogo u skladu sa poštovanjem međunarodnih pravila korišćenja vazdušnog prostora.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RUSKI I KINESKI BOMBARDERI IZNAD PACIFIKA: Let od 10 sati uz pratnju F-16 (VIDEO)
22. 12. 2020. u 18:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)