AMERIKANCI U STRAHU OD NOVOG SOJA VIRUSA: Uvode obavezan PCR test za sve putnike iz Velike Britanije
SAD će od ponedeljka tražiti da svi putnici aviokompanija koje dolaze iz Velike Britanije imaju negativan test na korona virus ne stariji od 72 sata od polaska, usled zabrinutosti zbog novog soja koji je otkriven u toj zemlji.
Foto: AP
Centri za kontrolu i prevenciju bolesti su u saopštenju potvrdili da će svi putnici aviokompanija iz Velike Britanije morati da imaju negativan test, a odluka predstavlja zaokret u odnosu na ranije izjave Trampove administracije da ne planiraju da uvode testiranje putnika koji dolaze iz ove zemlje.
Kako javlja Rojters, odluka će u ponedeljak stupiti na snagu.
Novi zahtev za ulazak iz Velike Britanije donet je nakon što je u toj zemlji otkriven novi, intefktivniji soj korona virusa, koji je podstakao mnoge države da zatvore svoje granice za putnike koji odatle dolaze.
Preporučujemo
NOVA MUTACIJA KORONE U BRITANIJI: Panika se širi ostrvom, ovaj soj je još zarazniji
23. 12. 2020. u 19:11
DECA NA UDARU ZBOG NOVOG SOJA KORONE? Britanski naučnici objavili zabrinjavajuće podatke
22. 12. 2020. u 23:35
FAUČI PRIMIO VAKCINU: Vodeći američki epidemiolog se pelcovao pred kamerama
22. 12. 2020. u 17:54
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)