2021. ĆE BITI GODINA NAUKE I TEHNOLOGIJE: Putin saopštio odluku i naredio formiranje organizacionog komiteta
RUSKI predsednik Vladimir Putin proglasio je 2021. godinom nauke i tehnologije, navodi se u predsedničkom dekretu.

Foto: EPA
U dokumentu se kaže da ova odluka ima za cilj promovisanje daljeg razvoja nauke i tehnologije u Ruskoj Federaciji.
Putin je zadužio svoju administraciju da formira organizacioni komitet za godinu nauke i tehnologije i imenovao zamenika premijera Dmitrija Hemišenka i svog savetnika Andreja Fursenka za koopredsedavajuće, prenosi TAS S.
Ruski predsednik je odluku o proglašenju godine nauke i tehnologije saopštio na sastanku nadzornog odbora moskovskog državnog univerzietata Lomonosov.
Preporučujemo

FIZIČKA VEZA SA RUSIJOM: Kusturica otkrio kako će Srbiju mimoići okupatorska čizma
25. 12. 2020. u 22:26

RUSI NE DAJU NEPRIJATELjU NI DA PREDAHNE: Moćni avioni izveli novo bombardovanje (MAPA)
25. 12. 2020. u 22:06

ŠTA SE KRIJE IZA AFERE „IKONA”?! Mračna pozadina teme o kojoj bruji region
25. 12. 2020. u 17:46

"RECITE MI..." Tramp se nagnuo ka Porošenku, pa mu postavio pitanje koje ga je ostavilo u čudu
AMERIČKI lider Donald Tramp je tokom svog prvog predsedničkog mandata pitao bivšeg ukrajinskog lidera Petra Porošenka o tome da li je Krim Rusija.
13. 04. 2025. u 15:45

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

PRAVAC BEOGRAD: Hrvatski pevač posle hapšenja stigao u Srbiju - Mile Kekin došao dan posle skandala
MILE Kekin je uhapšen u petak ujutru, a posle ispitivanja u USKOK-u pušten je na slobodu, nakon što je izneo svoju odbranu.
12. 04. 2025. u 20:23
Komentari (0)