POGINULO 17 RUSKIH RIBARA: U Barencovom moru led i nalet ogromnih talasa potopili brod “Onega”
TALASI u Barencovom moru u blizini Nove Zemlje u ponedeljak su potopili ribarski brod "Onega" sa 19 članova posade.
Preživela samo dva člana posade
Preživela su samo dva ribara, pomoćnik kapetana Vladislav Butorina i mornar Ruslan Katjuhin, a ostali su nestali u hladnoj morskoj vodi.
Preživeli su ispričali da je brod bio "sav u ledu", da bi ga kasnije veliki talasi razbili. Pre nego što je došlo do nesreće, posada je pokušavala da na brod podigne ulovljenu ribu. Kad je stigao signal da su ribari u nevolji, ka mestu nesreće je poleteo avion Severne flote, a zatim i helikopteri Ministarstva za vanredne situacije.
"Onega" je sa posadom krenuo je iz Murmanska na severu Rusije. Tamo žive porodice poginulih.
Rodbina kaže da su primanja ribara direktno zavisila od ulova i zato su oni kretali na more čak i kada su uslovi bili veoma loši. Supruga Igora Bondarenka, je uspela da razgovara sa njim pre nesreće i on joj je kazao da je brod sav u ledu.
- Poznato je da Barancovo more ne zamrzava zbog tople Golfske struje. Ali kad je jako nevreme talasi bacaju vodu na palubu i ona brzo počinje da se ledi jer je niska temperatura.Tako se na brodu stvaraju debeli slojevi leda. Ako se brzo ne skida taj led, postoji velika opasnost da se brod potopi - objašnjava iskusni moreplovac i autor knjiga o opasnim situacijama na moru Igor Kurdin.
Preporučujemo
DOPLOVILA POMORSKA UDARNA GRUPA: USS Tripoli stigao na Bliski istok (FOTO)
28. 03. 2026. u 17:25
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)