DRASTIČAN RAST BROJA ZARAŽENIH U FRANCUSKOJ: Rekordne brojke još od 18. novembra, preminule 303 osobe
U FRANCUSKOJ je u poslednja 24 sata zabeleženo 26.457 slučajeva korona virusa, što je nagli porast u odnosu na 11.395 novoobolelih u utorak i najveći broj novih slučajeva od 18. novembra, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

Foto: EPA
U Francuskoj, koja ima više od 66 miliona stanovnika i koja je pokrenula kampanju vakcinacije u nedelju, preminulo je 303 ljudi u poslednja 24 sata, čime je ukupan broj smrtnih slučajeva dostogao 64.381. To je drastičan pad u broju preminulih u odnosu na utorak, kada je taj broj iznosio 969.
Broj pacijenata u bolnicama, obolelih od korona virusa, opao je za 183 u protekla 24 sata na 24.583, prenosi Rojters.
U protekla 24 časa opao je za 14 i broj pacijenata na intenzivnoj nezi, na kojoj se sada nalazi 2.661 osoba.
Francuska je na petom mestu u svetu po broju zaraženih korona virusom pošto je od početka pandemije registrovano 2.600.498 slučajeva korona virusa.
Obraćajući se uoči objavljivanja podataka, portparol vlade rekao je da Francuska za sada ne planira uvođenje mera lokdauna na lokalnom nivou kako bi sprečila širenje Kovida-19, ali je i umanjio nade da će se uskoro ponovo otvoriti kulturne atrakcije i najavio da bi policijski čas mogao da bude pooštren.
Preporučujemo

EPIDEMIOLOŠKO POBOLjŠANjE U FRANCUSKOJ: Preminulo skoro 160 pacijenata, 20.262 zaraženo
25. 12. 2020. u 20:07

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)