POSLE DVA MESECA: Manje od 100.000 hospitalizovanih u SAD
PRVI put posle dva meseca u SAD je manje od 100.000 hospitalizovanih kovid pacijenata.

Los Anđeles / Foto Tanjug-AP
Sjedinjene Države su u nedelju prijavile 95.013 hospitalizovanih kovid pacijenata, a poslednji put je manje od 100.000 kovid pacijenata u bolnicama bilo 1. decembra.
Ipak, sedmodnevni prosek novozaraženih je i dalje približno isti kao 1. decembra, a prosečan broj smrtnih slučajeva na dnevnom nivou je više nego dvostruko veći nego što je bio tada, prenosi CNN.
Januar je bio ubedljivo najsmrtonosniji mesec od početka pandemije - najmanje 95.245 ljudi umrlo je od kovid-19, dok je u decembru broj preminulih bio 77.486, pokazuju podaci Univerziteta "Džons Hopkins".
Preporučujemo

NOVI SOJ KORONE U CRNOJ GORI?! Sumnjivi uzorci poslati u Nemačku na istraživanje
29. 01. 2021. u 16:17

POSLE VAKCINE, MOGU I POSETE: Stanari domova za stare uskoro će moći da vide najbliže
29. 01. 2021. u 15:23

ČETIRI ZEMLjE EU ODBILE TRAMPOV PLAN: Neće da kupuju američko oružje za Ukrajinu!
ČETIRI evropske zemlje odbile su da učestvuju u projektu predsednika SAD Donalda Trampa o kupovini američkog oružja za Ukrajinu.
16. 07. 2025. u 14:12

BEBA IZ SRBIJE SE UGUŠILA NAOČIGLED RODITELjA: Nezapamćena tragedija na Halkidikiju
BEBA iz Srbije, stara svega 13 meseci, iznenada je izgubila život u jednom ugostiteljskom objektu na Halkidikiju. Kako navode grčki mediji, ova nezapamćena tragedija odigrala se pred očima detetovih roditelja.
16. 07. 2025. u 14:33

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)