"ŽIVNULA" KORONA: Pooštravanje restriktivnih mera u Dubaiju
VLASTI u Dubaiju danas su saopštile da će narediti zatvaranje svih barova i pabova do kraja februara, kao i da će ograničiti ostale javne aktivnosti zbog porasta broja novoinficiranih korona virusom nakon novogodišnjih praznika i dolaska velikog broja turista iz celog sveta.
Foto S. Janković
Vlasti su ograničile i radno vreme restorana i kafića do 1 sat posle ponoći, kao i broj posetilaca u bioskopima, hotelima, tržnim centrima i drugim javnim objektima i ustanovama, prenosi AP.
Ovo pooštravanje antiepidemijskih mera je usledilo nakon prošlonedeljnog saopštenja nadležnih u kojem se kaže da se "pouzdano može reći da je situacija pod kontrolom".
Za porast broja novoinficiranih vladina kancelarija za komunikacije okrivila je sve veći broj "prekršilaca mera predostrožnosti" i objasnila da se nova pooštravanja uvode kako bi se osnažila borba protiv epidemije i zaštitilo zdravlje "svih građana, stranaca koji žive u Dubaiju i posetilaca".
Od kako je turistička industrija "živnula", lagano se povećava broj novoobolelih, pa su vlasti Dubaija pozvale građane da prijave policiji sve koji krše propisane mere.
Preporučujemo
HITNO SE OGLASIO RUBIO: Po nalogu Trampa odmah raspoređeni timovi za Venecuelu
25. 06. 2026. u 09:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)