NOVA METODA TESTIRANJA: Indonezija koristi "alkotest" za kovid
INDONEZIJA je pokrenula proveru daha na korona virus na železničkim stanicama u nadi da će brzom metodom moći da identifikuje slučajeve kako bi smanjila širenje virusa u zemlji koja se bori protiv jedne od najgorih epidemija u Aziji.
Novosti
Analizator daha, poznat kao GeNouz, razvio je Univerzitet Gadžah Mada (UGM), a nudi rezultate za dva minuta nakon što učesnici dunu u njega, preneo je Rojters.
Naučnici sa UGM rekli su da otkriva prisustvo korona virusa u respiratornom sistemu sa tačnošću od najmanje 95 odsto.
U memoriju sprave, koja funkcionše po principu "alkotesta" je ugrađen pozitivni rezultat brisa PCR testa, rekao je Kuvat Trijana, koji je na čelu inovacionog tima, za Rojters.
Ispitanici sa pozitivnim rezultatima tada moraju da urade PCR test radi potvrde.
Preporučujemo
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)