BROJKE U PADU, ALI UZ OPREZ: Vakcinisano manje od očekivanog
IAKO je u evropskim zemljama više od milion zaraženih na nedeljnom nivou, već četvrtu sedmicu zaredom ukupni broj pozitivnih na koronu je u padu, a u poslednje dve nedelje i preminulih. Međutim, bez obzira na silazni trend, predstavnici Svetske zdravstvene organizacije za Evropu, upozoravaju da je većina zemalja i dalje izložen riziku od KOVID 19.
Foto: Depositphotos
- Ako sad ne zaustavimo širenje zaraze, očekivana korist od vakcinacije možda neće biti očita. Trenutno je tanka granica između nade u vakcine i lažnog osećaja sigurnosti, ističu stručnjaci.
Oni su istakli i da vakcinacije ide sporije nego što se očekivalo. Prema podacima SZO pokazuju da je cepivo primilo tek 1,5 odsto stanovnika straog kontinenta.
Preporučujemo
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)