U VREĆAMA I ŠOLJA ZA KAFU: Policija pretražila kancelarije Navaljnog
RUSKA policija sprovela je noćas pretres kancelarija zatvorenog lidera opozicije Alekseja Navaljnog, čije je hapšenje prošlog meseca pokrenulo proteste širom zemlje, javlja AP.
Foto: AP
Pretraga desetak policajaca završila se oko 1 sat ujutro po lokalnom vremenu.
Nije poznato da li je policija odnela predmete kao potencijalni dokaz, ali na fotografijama koje je osoblje Navaljnog objavilo na društvenim mrežama videlo se da prikupljaju materijal u vreće, uključujući šolju za kafu, navodi američka agencija.
Iz policije nije bilo saopštenja o razlogu za pretres.
Internet stranica vesti Mediazona koja se fokusira na političke represije i kršenja ljudskih prava citirala je člana osoblja Navaljnog da je policija rekla da je dobila prijavu o objavljivanju pornografije u kancelariji, prenosi AP.
Navaljni je uhapšen 17. januara kada se iz Nemačke vratio u Rusiju, gde je proveo pet meseci oporavljajući se od navodnog trovanja nervnim agensima za koje krivi Kremlj.
Kasnije mu je određena zakonska kazna od dve i po godine zatvora s obrazloženjem da je prekršio uslovnu kaznu, izrečena mu je presuda za pranje novca i prevaru.
Hapšenje je izazvalo proteste širom zemlje tokom dva vikenda u januaru, kada je navodno uhapšeno oko 10.000 ljudi.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ZAHAROVA UPOZORILA BRISEL: Ukoliko EU uvede sankcije Rusiji, uslediće recipročan odgovor
11. 02. 2021. u 16:46
JULIJA NAVALjNA OTPUTOVALA U NEMAČKU? Advokatica neobaveštena - "Ne znam, nije mi rekla"
10. 02. 2021. u 15:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)