BAJDEN SE OGLASIO PRVI PUT NAKON PROPALOG SUĐENJA TRAMPU: "Ovo je tužno poglavlje naše istorije - podseća nas da je demokratija krhka!"
POVODOM odluke Senata da oslobodi bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa odgovornosti za podsticanje pobune, predsednik SAD Džozef Bajden izjavio je da je demokratija krhka i da je dužnost svakog Amerikanca da stane u odbranu istine.

Foto AP
- Ovo tužno poglavlje naše istorije, podseća nas da je demokratija krhka. Iako konačno glasanje (u Senatu) nije dovelo do osude, suština optužbe nije dovedena uz pitanje. Čak i oni koji su se usprotivili opozivu, kao lider senatske manjine Mič Mekonel, uvereni su da je Donald Tramp kriv za sramotno zanemarivanje dužnosti i da je praktično i moralno odgovoran za izazivanje talasa nasilja na Kapitol hilu - rekao je Bajden.
Bajden je zaključio da je sada neposredni zadatak da se okonča "necivilizovani rat i zaleči duša nacije".
Preporučujemo

DEMOKRATE NE MOGU DA PREBOLE: Pelosi osudila “kukavičke” republikance u Senatu
14. 02. 2021. u 00:31

ISTORIJSKA ODLUKA: Meksički predsednik pohvalio Bajdenovu odluka o zidu
14. 02. 2021. u 00:15

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)