RUSIJA JE GLAVNA PRETNJA ZA NATO: Pentagon tvrdi da su ovo glavni "gresi" Kremlja - našao se ko će da ih kritikuje
RUSIJA predstavlja pretnju za sve članice NATO, uključujući Ameriku, rekao je zvanični predstavnik Pentagona.

Foto: Printscreen
- Rusija predstavlja očiglednu opasnost za sve saveznike u NATO, uključujući Ameriku, jer koristi vojnu silu za ostvarenje svojih ciljeva - rekao je predstavnik američkog Ministarstva odbrane na brifingu.
Kako je dodao, u Vašingtonu vide da Rusija želi da potkopa bezbednost i stabilnost u čitavom svetu svojim autoritarnim pristupom.
- To vidimo i u njenoj saradnji s Kinom - navedeno je na brifingu u Pentagonu.
S druge strane Sjedinjene Države nameravaju, istakao je on, da promovišu sopstvene interese i da primoraju Moskvu da „odgovara za svoje nerazumne i agresivne postupke“.
Podsetimo, generalni-sekretar Alijanse Jens Stoltenberg rekao je ranije da je NATO spreman i za konfrontaciju i za saradnju sa Rusijom.
Prema njegovom mišljenju, NATO mora da održava odnose jer postoji rizik od ponovne trke u naoružanju.
Dijalog s Rusijom, smatra on, treba voditi sa pozicije sile.
Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova ocenila je da se upravo Alijansa otvoreno meša u unutrašnja pitanja drugih zemalja s ciljem političkog i ekonomskog obuzdavanja, koristeći sankcije i političke provokacije.
(Sputnjik)
Preporučujemo



"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (4)