IMAM DOKAZE DA JE KORONA NASTALA VEŠTAČKI: Nemački naučnik izneo teoriju, uveren da je kovid potekao iz laboratorije
NEMAČKI nanonaučnik Roland Vizendanger tvrdi da ima dokaze da korona virus nije prešao sa životinja na ljude, već da je nastao u laboratoriji.
Foto: Depositphotos/Printscreen
Naučnik iz Hamburga je nemačkim medijima rekao da ima ukupno 600 dokaza iz 2019. i 2020. godine.
- Informacije o virusu i brojne objave u stručnim časopisima i na društvenim medijima pokazuju da je korona bio nesreća u laboratoriji. Korona je došla iz laboratorije u Vuhanu - tvrdi Vizendanger.
Prema njegovim rečima, virus se veoma dobro "kači" na receptore ljudskih ćelija i uspeva da prodre u njih, što nije bilo svojstveno ranijim sojevima korona virusa i ukazuje na neprirodno poreklo.
Ukazao je i da se slepi miševi ne nude na pijaci u centru Vuhana, koji je nazivan epicentrom infekcije.
Vizendanger očekuje da će narednih nedelja i meseci biti daljih studija i istraživanja o poreklu korona virusa i nada se dokazima koji će potkrepiti njegovu tezu.
Preporučujemo
KO NE PRIMI VAKCINU – NE MOŽE DA RADI: Nova kontroverzna odluka lidera u pelcovanju
19. 02. 2021. u 00:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)