RUSKI SPECIJALCI GAZE SVE PRED SOBOM: Pet kilometara na skijama, a onda napad iz zasede (VIDEO)
PRIPADNICI specijalnih snaga Rusije na vežbama kod Novosibirska pokazali su veštine kamufliranja i napada iz zasede, prenosi televizija „Zvezda“.

Foto: Printskrin Zvezda TV
Zadatak jedinice je bio da sa što manje buke presretne „neprijateljski“ kamion u kome su se nalazila tajna dokumenta.
Do mesta akcije specijalci su stigli na skijama, prešavši više od pet kilometara. Kako ne bi privukli pažnju, vojnici nisu pucali – popeli su se na kamion, otvorili vrata i preuzeli kontrolu nad vozilom.
Nakon što su zaustavili kamion, grupa specijalaca je opkolila vozilo i uhvatila uslovnog protivnika. Vežba je uspešno realizovana.
Danas se u Rusiji obeležava Dan Snaga za specijalne operacije. One su zvanično formirane u martu 2013. godine. To je zasebna struktura, koja ne pripada nijednom rodu ni ogranku Oružanih snaga Rusije.
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je vojnicima i veteranima Snaga za specijalne operacije njihov profesionalni praznik.
- Iskreno želim da vam se zahvalim na besprekornoj službi, nepokolebljivoj odanosti vojnoj dužnosti i položenoj zakletvi - navodi se u čestici ruskog lidera.
On je istakao da je formiranje Snaga za specijalne operacije bio odgovor na izazov vremena i ozbiljne izmene u prirodi vojnih pretnji i načinima vođenja oružane borbe. Rusija sada ima jedinstvene mogućnosti za rešavanje zadataka od posebnog značaja, naglasio je Putin.
Dan Snaga za specijalne operacije u Rusiji se obeležava od 2015. godine.
(Sputnjik)
Preporučujemo

LICEMERNI BAJDEN GAZI OBEĆANjA: Amerika u neverici posle nove odluke Bele kuće
27. 02. 2021. u 14:54

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (0)