NE VERUJU VIŠE EU: Austrija i Danska sarađivaće sa Izraelom na vakcini

Танјуг

02. 03. 2021. u 10:27

AUSTRIJA i Danska ubuduće se neće više oslanjati na EU i zajedno sa Izraelom radiće na vakcini protiv korona virusa, poručio je danas austrijski kancelar Sebastijan Kurc.

НЕ ВЕРУЈУ ВИШЕ ЕУ: Аустрија и Данска сарађиваће са Израелом на вакцини

Foto: EPA

Kurc je, pred put u Izrael, najavio promenu kursa u strategiji borbe protiv korona virusa.

„Ubuduće se više nećemo oslanjati na EU i zajedno ćemo sa Izraelom narednih godina proizvoditi vakcine druge generacije protiv daljih sojeva, kao i zajedno istraživati mogućnosti lečenja“, naglasio je on.

Kurc je, u pisanoj izjavi agenciji APA, ukazao da samo Austrija ima potrebu za 30 miliona doza vakcina.

Uoči posete Izraelu Kurc će danas imati sastanak sa predstavnicima vodećih austrijskih farmaceutskih kompanija.

On je ukazao da je pristup preko EU bio u osnovi ispravan, ali da je Evropska agencija za lekove (EMA) prespora u odobravanju vakcina, te i da dolazi do problema sa isporukama.

„Moramo se pripremiti na dalje mutacije i ne bi trebalo da više zavisimo samo od EU u proizvodnji vakcina druge generacije“, naglasio je Kurc.

Eksperti smatraju da će narednih godina dve trećine stanovništva morati godišnje da se vakciniše.

Kurc u Izrael putuje zajedno sa danskom koleginicom Mete Frederiksen, a premijer Izraela Benjamin Netanjahu najavio je da će sa njima razgovarati o saradnji u proizvodnju vakcina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja

MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).

10. 01. 2026. u 15:08

Komentari (0)

JUČE SU DOBILI SINA PRVENCA: Ko je misteriozna Teodora, supruga Alekse Avramovića?