AMERIČKI MEDIJI TVRDE: Bajden u poslednjem trenutku odustao od drugog napada na Siriju
SAD su nameravale da izvedu napad na dva cilja u Siriji za vreme napada na baze proiranskih formacija 26. februara noću, ali su onda odlučili da se ograniče jednim objektom, piše „Volstrit džurnal“.
Foto: EPA
List ne navodi koji objekat je trebao da bude meta američkih bombardera. Prema podacima lista, predsednik SAD Džo Bajden je odustao od drugog napada samo pola sata pre nego što je trebao biti izveden, jer su se, prema podacima obaveštajnih službi, tamo nalazili žene i deca.
„Volstrit džurnal" dodaje još jedan detalj priče o prvoj vojnoj operaciji, pozivajući se na svoje izvore: nakon napada Bela kuća je poslala Teheranu tajnu poruku, čiji sadržaj list ne saopštava.
Podsetimo, SAD su u noći 26. februara izvele vazdušni napad na objekte proiranskih snaga u području sirijsko-iračke granice. Pentagon je saopštio da je to bilo urađeno kao odgovor na nedavni napad na predstavnike SAD i koalicije u Iraku, sa kojima oni izvode operaciju protiv terorističke grupe DAEŠ.
Preporučujemo
PAKLENA AMERIČKA AKCIJA U SIRIJI: Humanitarnu pomoć koriste za veliku pakost
01. 03. 2021. u 10:13
NASTAVAK STALNE AGRESIJE AMERIKE: Teheran se oglasio posle Bajdenovog krvavog napada
26. 02. 2021. u 22:04
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
AZERBEJDžAN PRETI IRANU ODMAZDOM NAKON NAPADA! Svet tone dublje u haos, dramatična eskalacija sukoba na Bliskom istoku
ŠESTI dan rata, Bliski istok je u plamenu nakon novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD-Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, aerodromi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 07:48
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (3)