MEDICINARI ODBIJAJU CEPIVO: U Francuskoj se ne vakcinišu oni koji bi trebalo prvi da zavrnu rukav

VEĆINA francuskih zdravstvenih radnika odbija da se vakciniše protiv virusa korona!

МЕДИЦИНАРИ ОДБИЈАЈУ ЦЕПИВО: У Француској се не вакцинишу они који би требало први да заврну рукав

Foto AP

I kako sada da vlast objasni građanima da treba da prime cepivo, kada to ne žele oni kojima je to struka, i kada u frižiderima stoje desetine hiljada neiskorišćenih doza namenjenih zaposlenima u zdravstvu? Poražavajuće zvuči podatak da je do sada u Francuskoj vakcinisano samo 40 odsto zdravstvenih radnika i 30 odsto zaposlenih u staračkim domovima, iako imaju prioritet.

Neki odbijaju da prime vakcinu "Astra Zeneke" koja im je namenjena u poslednje vreme, sumnjajući u njenu efikasnost, iako najnovije studije pokazuju suprotno. Drugi su sumnjičavi prema državnoj strategiji koja se često menja, treći veruju u "paramedicinu", četvrti su zabrinuti zbog eventualnih propratnih efekata...

Dobra vest je da među zdravstvenim radnicima lekari ipak u velikom broju (82,4 odsto) žele da se vakcinišu, ali da ovaj prosek kvare medicinske sestre, njih 47,1 odsto bi se vakcinisalo, i pomoćno osoblje gde manje od trećine (30,5 odsto) želi da primi cepivo protiv korone. Ministar zdralja Olivije Veran je zbog svega ostavio otvorenom mogućnost da vakcinisanje zaposlenih u zdravstvu protiv kovida bude obavezno! Kao što je već obavezno za difteriju, tetanus ili hepatitis B.

Inače, do sada je u Francuskoj, zemlji sa 67 miliona stanovnika, prvu dozu vakcine primilio oko 3,7 miliona ljudi, a drugu oko dva miliona.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

HOROR U ZEMUNU: Blokaderi linčovali vozača i razlupali mu auto (VIDEO)