FRANCUSKA DONIRA VAKCINE: 500.000 doza biće isporučeno siromašnim zemljama do juna
IZ JELISEJSKE palate potvrđeno je da će do juna Francuska donirati siromašnim zemljama 500.000 doza vakcine protiv kovida 19 kao deo inicijative predsednika Emanuela Makrona, kojom je pozvao lidere najbogatijih država G7 da daju između tri i pet odsto svojih doza vakcina siromašnijim zemljama.

Foto unicef.org
- Za predsednika je važno da se ovaj mehanizam što pre uspostavi jer postoji potreba za brzinom, a tome će Francuska učiniti davanjem 500 000 doza do juna i mi ćemo vas obaveštavati kako se te vakcine raspoređuju - rekao je za briselski Politko visoki francuski zvaničnik.
Politiko prenosi da je broj doza koje Francuska planira da donira manji deo ukupne količine koju zemlja treba da dobije i da je do sada primljeno više od 7 miliona vakcina, dok se očekuje da će se nedeljne isporuke znatno povećati od aprila.
Farmaceutske i biotehnološke kompanije u zemlji tek treba da proizvedu sopstvene vakcine, a Francuska se kao i vecćina država članica EU suočava sa trenutno problemom kašnjenja u isporuci iz proizvodnih pogona u Evropi i SAD, ali je Makron glavni zagovornik globalne solidarnosti kada je u pitanju pristup vakcini i dijagnostici za kovid 19, navodi Politiko.
Preporučujemo

VELIKI BROJ HOSPITALIZOVANIH: Uprkos pritisku na bolnice, Pariz ne razmatra lokdaun
09. 03. 2021. u 08:50

FRANCUZI NE POŠTUJU MERE: Policija danas rasterivala ljude sa obale Sene (FOTO)
06. 03. 2021. u 22:45 >> 22:46

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)