KOVID TREĆI UZROK SMRTI: Amerika beleži povećanje broja umrlih u prošloj godini za 15 odsto

PROŠLA godina bila je najsmrtonosnija u američkoj istoriji sa povećanjem broja umrlih od 15 odsto u čemu je veliku ulogu imao i kovid-19, pokazala je studija Američkih centara za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC).

КОВИД ТРЕЋИ УЗРОК СМРТИ: Америка бележи повећање броја умрлих у прошлој години за 15 одсто

Foto: AP

       Više od tri miliona ljudi umrlo je u SAD-u u 2020, a kovid-19 je bio treći najčešći uzrok smrti posle srčanih bolesti i raka.

CDC je analizirao stopu smrtnosti od kovida-19 i po rasi i etničkoj pripadnosti. Više od 117,6 miliona ljudi zaraženo je u svetu novim korona virusom, a do sada je umrlo 2.736.909 ljudi, prema podacima britanske agencije Rojters.

U Americi je umrlo najviše ljudi od kovida-19 od početka pandemije i to više od 528.000 osoba, dok je u zemlji do sada registrovano više od 29 miliona obolelih.     

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

Imaju najčistija srca: Ovo su tri najplemenitija znaka horoskopa