PANDEMIJA PROBUDILA CRNO TRŽIŠTE: Vakcine i kovid pasoši se mogu kupiti na "tamnom vebu", evo koje su cene!
VAKCINE protiv korona virusa, kovid pasoši i lažni negativni testovi prodaju se na "tamnom vebu", piše Bi-Bi-Si.
Foto AP
Cena za dozu vakcina AstraZeneka, Sputnjik V, Sinofarm i Džonson i Džonson kreće se između 500 i 750 dolara, dok se lažne potvrde o vakcinaciji prodaju za 150 dolara.
Istraživači iz kompanije Check Point, koji su pratili hakerske forume i druga prodajna mesta od januara kada su se pojavile vakcine, kažu da je primećeno veliko povećanje broja oglasa u vezi sa vakcinama.
Oni tvrde da se broj oglasa utrostručio i da ih je sada više od 1.200.
Prodavci vakcina se po svoj prilici nalaze u SAD, Španiji, Nemačkoj, Francuskoj i Rusiji, a istraživači su otkrili da su oglasi objavljeni na ruskom i engleskom jeziku.
Jedan prodavac obećava dostavu za samo jedan dan, a pojedini za kupovinu dva negativna testa treći daju gratis.
Darknet, odnosno tamni veb je deo je interneta koji je dostupan samo putem određenih brauzer alata.
Preporučujemo
INDIJCI ODLAŽU ISPORUKE VAKCINE: Najveći proizvođač cepiva obavestio zemlje o kašnjenju
21. 03. 2021. u 18:43
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)