HILARI SE UNERVOZILA, DELI LEKCIJE BAJDENU: Evo šta je najviše brine, Rusija i Kina su joj trn u oku
BIVŠI kandidatkinja za predsednika SAD Hilari Klinton ponudila je savet američkom predsedniku Džou Bajdenu, jadikujući zbog, kako je navela, činjenice da je Amerika dopustila Rusiji i Kini da napreduju u „diplomatiji vakcina“ - davanjem vakcina protiv kovida 19 siromašnim zemljama.

Foto: AP Photo/Carolyn Kaster, File
- Ovo je vrsta vođstva po kojem su Sjedinjene Države u prošlosti bile poznate, a koje bi, iskreno, trebalo podići na viši nivo i učiniti nešto više - rekla je Klintonova u intervjuu za magazin "Forejn afers".
- I ono što me je zaintrigiralo i pomalo rastužilo je način na koji i Kina i Rusija guraju svoje vakcine - dodala je.
Klintonova je primetila da Rusija i Kina koriste „diplomatiju vakcina“ – stvarajući dobre odnose sa siromašnim zemljama pomažući im da vakcinišu svoje stanovništvo protiv kovida 19.
- Oni idu u zemlje i govore: Mi ćemo se pobrinuti za vas. Time su Sjedinjene Države u zapećku - navela je Klintonova.
Bivša prva dama SAD, senatorka i državna sekretarka priznala je da Bajdenova administracija mora da balansira između spoljne politike i potrebe da vakciniše američko stanovništvo.
Čini se da će SAD imati više nego dovoljno zaliha da to urade, rekla je ona, ali novi sojevi virusa korona mogu da zakomplikuju stvari, prenosi RT.
- Nismo stigli do kraja. Kako velika većina u svetu još uvek nije vakcinisana, to je poput Petrijeve šolje za razvoj više sojeva virusa. Mi ovde, znate, koračamo tankom linijom. Hajde da se vakcinišemo. Ali istovremeno, učinimo sve da pokušamo da pružimo što veću podršku vakcinaciji i u ostatku sveta - izjavila je Klintonova.
Rusija je potpisala ugovore o isporuci svoje vakcine Sputnjik Ve sa više od 40 zemalja u vreme kada su se siromašne države borile za pristup vakcinama koje su razvile zapadne kompanije.
Nakon prvobitnog međunarodnog skepticizma zbog rekordno brzog razvoja i odobrenja, Sputnik Ve je veoma tražena vakcina nakon što je ugledni britanski medicinski časopis „Lanset“ potvrdio da je bezbedna i veoma efikasna protiv virusa korona.
(Sputnjik)

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

UŠAO U RAKU POSLE SPUŠTANjA KOVČEGA: Sin se oprostio od Halida Bešlića (FOTO)
OPROŠTAJ u Sarajevu od legende narodne muzike, pevača Halida Bešlića.
13. 10. 2025. u 15:50
Komentari (7)