SLUŽBA za zaštitu ustavnosti i borbu protiv terorizma (BVT) Austrije trebalo bi da bude ustanova koja zemlju brani od špijunaže, a istraga pokazuje da su pojedini njeni pripadnici špijunirali za strance, ali i političke stranke.
Povezane vesti
Austrija proteruje trojicu ruskih diplomata: Oglasilo se Ministarstvo spoljnih poslova
BEČ je proterao trojicu ruskih diplomata zbog navodne špijunaže, potvrdilo je danas austrijsko Ministarstvo spoljnih poslova.
04. 05. 2026. u 16:42
Najnovije iz rubrike
ISTORIJSKI POLITIČKI PREOKRET U BRITANIJI Starmer potučen do nogu: "Boli me, preuzimam odgovornost"
U VELIKOJ Britaniji desio se politički preokret, jer je stranka Najdžela Faraža ruši uporišta u Engleskoj i preti preokretom u Škotskoj i Velsu.
08. 05. 2026. u 12:43
EU okreće leđa Trampu, a oni mu spremaju kraljevski doček: Za sve je kriva žena koja je bila s njegovim sinom - nastaje nova MAGA tvrđava?
DOK se veći deo Evropske unije svojim postupcima okreće od američkog predsednika Donalda Trampa, Politiko piše da Grčka zauzima potpuno suprotan smer i sve otvorenije gradi političke i privredne veze s krugovima bliskima pokretu MAGA (Make America Great Again).
08. 05. 2026. u 12:14
SKANDAL U KIJEVU, ZELENSKI ĆUTI: Cure novi detalji korupcionaškog skandala, veći je nego što se mislilo!
KADA je reč o najvećem korupcijskom skandalu u Ukrajini, predsednik Volodimir Zelenski radije bi da ćuti.
08. 05. 2026. u 12:06
Spominje se Vova, evo ko je Hirurg: Detalji najvećeg korupcijskog skandala u Ukrajini - "Ništa bez njegovog blagoslova!"
AKO je suditi po prošlonedeljnim otkrićima medija, najveći korupcijski skandal u istoriji Ukrajine, 100 miliona dolara teška shema u kojoj su upleteni neki ljudi bliski predsedniku te zemlje Volodimiru Zelenskom, prevazilazi okvire energetskog sektora i navodno uključuje i bankarski i sektor odbrane, a možda i građevinski. Sa sumnjivim aktivnostima se povezuje izvesni "Vova", što je skraćeni oblik imena Volodimir, objavio je Kijev Independent.
08. 05. 2026. u 11:35
"NEĆE BITI MILOSTI ZA NJIH" Lavrov: Zapadni nacisti pokušavaju da unište sveti ruski praznik
NEĆE biti milosti za zapadne naciste koji pokušavaju da sabotiraju Dan pobede posredstvom Ukrajine, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov.
08. 05. 2026. u 11:15
Komentari (0)