NE SMIRUJE SE SITUACIJA U MJANMARU: Ubijeno 16 demonstranata, hunta slavi Dan armije (FOTO)
BEZBEDNOSNE snage Mjanmara ubile su danas najmanje 16 demonstranata, iako je lider vojne hunte koja je u februaru preuzela vlast vojnim udarom prethodno rekao da će vojska štititi ljude i stremiti demokratiji.
Foto: Tanjgu/AP Photo
Protivnici puča izvedenog 1. februara izašli su na ulice više gradova, uprkos jučerašnjem upozorenju hunte da bi na njih moglo da se puca "u glavu ili leđa", dok su vojni oficiri istovremeno proslavljali Dan armije.
Nakon što je predvodio vojnu paradu u glavnom gradu Najpjitavu, vođa hunte, general Min Aung Hlaing, ponovio je obećanje da će u zemlji biti održani izbori, ali nije naveo kada bi to moglo da se dogodi, prenosi Rojters.
Protesti u Mjanmaru održavaju se skoro svakog dana otkako je hunta preuzela vlast.
Prema podacima Udruženja za političke zatvorenike, u protestima je do sada poginulo najmanje 328 demonstranata.
Prema toj organizaciji, četvrtina njih bila je pogođena metkom u glavu, što, kako se navodi, budi sumnju da su bili namerne mete.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)