DONBAS SE PRIKLJUČUJE RUSIJI: Velika najava lidera Luganska
LIDER samoproglašene Luganske narodne republike Lonid Pasečnik izjavio je da je uveren da će Donbas postati deo Rusije „kad za to dođe vreme“.

Foto: Depositphotos/Printscreen
- Idemo u pravom smeru... Ne sumnjam da će Donbas postati deo velike Rusije kada dođe vreme i nas, naravno, čeka velika budućnost. Ali za nju se treba boriti i mi ćemo nastaviti da branimo naše interese - navodi se u izjavi Pasečnika.
Takođe se naglašava da su republike Donbasa samostalno napravile izbor 2014. godine – „a to je pravac ka integraciji sa Rusijom“.
- Faktički smo već s njom. Rusija nam stalno pruža pomoć, bez koje Donbas ne bi preživeo – to je i politička, i humanitarna i ekonomska pomoć. Humanitarni konvoji, 'beli Kamazi' već su postali simbol bratske pomoći Rusije Donbasu - konstatovao je Pasečnik.
Istovremeno je naglasio da ni Donbas, ni Rusija „nikada nikome nisu nametali Ruski svet“, već su samo branili svoj izbor.
- Ukrajinski neofašizam, koji aktivno podstiču i podržavaju Sjedinjene Američke Države i druge zapadne zemlje, u stvari sledi mali broj Ukrajinaca. Ali uspeli su da u Ukrajini zastraše razumne snage. Zbog toga je Donbas sada zapravo glasnik istinskih nada i težnji većine stanovnika Ukrajine koji su uvek bili deo Ruskog sveta - poručio je lider Luganska.
Ukrajinske vlasti su u aprilu 2014. godine pokrenule vojnu operaciju protiv Donjecke i Luganske Narodne Republike koje su proglasile nezavisnost nakon državnog prevrata u Ukrajini u februaru 2014. Kijev ne priznaje DNR i LNR i smatra teritorije ovih dveju republika okupiranim, a ustaničke snage terorističkim.
(Sputnjik)

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini
TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.
19. 07. 2025. u 10:22

SKANDAL TRESE NEMAČKU: Pogledajte koliko je Analena Berbok potrošila na šminku za samo tri meseca
KABINET bivšeg nemačkog kancelara Olafa Šolca izdvojio je skoro 590.000 evra iz javnih sredstava za šminkanje i uređivanje izgleda državnih funkcionera u periodu od 2022. do marta 2025. godine, piše Bild pozivajući se na podatke nemačke vlade.
19. 07. 2025. u 11:16

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)