U NICI TRAŽE RUSKU VAKCINU: Uprkos tome što nije odobrena u Francuskoj, gradonačelnik sklopio prednarudžbinu
GRADONAČELNIK Nice Kristijan Estrozi je izvršio prednarudžinu ruske vakcine "Sputnjik V", iako ovo cepivo još nije dobilo dozvolu evropskih vlasti.
Foto: Depositphotos
- Na osnovu dosadašnjih naučnih istraživanja, ova vakcina se pokazala efikasnom – poručio je Estrozi, koji želi da ubrza vakcinaciju građana u trenutku dok u Francuskoj kampanja cepljenja teče usporeno u poređenju s nekim drugim zemljama.
Evropska agencija za lekove još nije dala "zeleno svetlo" za rusko cepivo, a prema Estrozijevim re~ima to bi moglo da usledi tek u junu. A vreme je dragoceno.
Prvi čovek Nice i bivši Sarkozijev ministar je poručio da već odobrene vakcine nabavljaju EU i države, tako da on ima pravo da nabavi ostale vakcine, pod uslovom da dobiju upotrebnu dozvolu. Stavio je zato do znanja da je, u o~očekivanju odobrenja, već uspostavio kontakt i da je u stanju da nabavi desetine hiljada doza "Sputnjika".
Na pitanje da li to znači da je već sklopio prednarudžbinu, odgovorio je:
- Možete da smatrate da je tako.
Preporučujemo
MERKELOVA I MAKRON IGNORIŠU EMA: Obratili se Putinu, traže uvoz ruske vakcine u EU
30. 03. 2021. u 22:59
MAKRON U PROBLEMU: Parižani ne žele da ostanu kod kuća - uprkos apelima
30. 03. 2021. u 17:54
NE SMIRUJE SE KORONA U FRANCUSKOJ: Raste broj novozaraženih, preminulo još 360 osoba
30. 03. 2021. u 00:57
"SPUTNjIK VE" ĆE SE PROIZVODITI U KINI: Rusi našli partnera za svoju vakcinu
29. 03. 2021. u 11:12
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (0)