VLADA SAD-a ZAUSTAVILA RAD FABRIKE VAKCINA: Uništeno 15 miliona doza - ovo je razlog
VLADA SAD zaustavila je rad fabrike u Baltimoru, u kojoj je uništeno 15 miliona doza vakcine „Džonson i Džonson“, zbog mešanja komponenti u proizvodnom pogonu u kojem se prave i vakcine „Astra zeneke“, preneo je Rojters pozivajući se na Njujork tajms.
Foto: Depositphotos
Kompanija „Džonson i Džonson“ navela je u saopštenju da preuzima „punu odgovornost za mešanje komponenti za vakcine u ’Emerdžent bajosolušns bejvju fabrici‘“.
Ne zna se ko će preuzeti upravljanje fabrikom, a američka farmaceutska kompanija nije odgovorila na Rojtersov zahtev za komentar.
Njujork post je izvestio da je „Astra zeneke“ u saopštenju navela da će raditi sa administracijom predsednika SAD Džoa Bajdena da pronađe alternativno mesto za proizvodnju oksfordske vakcine.
Potez američkog ministarstva zdravlja će omogućiti „Emerdžent bajosolušns“ fabrici da pravi isključivo vakcinu „Džonson i Džonson“, kako bi se izbeglo novo potencijalno mešanje komponenti.
Preporučujemo
ZABRANjEN UVOZ VAKCINA PRIVATNICIMA: U Keniji dozu Sputnjika Ve prodaju za 80 dolara
03. 04. 2021. u 16:19
ZAHAROVA OČITALA LEKCIJU EU: Prestanite da prikrivate svoju nesposobnost!
01. 04. 2021. u 19:36
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (1)