"UKRAJINA ĆE BOMBARDOVATI KIJEV!" Žirinovski je predvideo rušenje malezijskog aviona, a sad prognozira novu strašnu provokaciju
KIJEV će napraviti strašnu provokaciju, za šta će okriviti Moskvu, predviđa lider Liberalno-demokratske partije Rusije Vladimir Žirinovski za radio Komsomolskaja pravda.
Foto: EPA/Depozit/ilustracija
Zamenik je podsetio na svoje prethodno predviđanje za Donbas, koje se već obistinilo.
Sa govornice Državne dume u junu 2014. upozorio je da je Ukrajina sposobna da obori civilni avion iznad svoje teritorije kako bi za to krivila Rusiju. Zapravo, 17. jula 2014. godine, na istoku Donjecka oboren je malezijski avion.
- Moje predviđanje se obistinilo tačno mesec dana kasnije, a Rusija je već sedam godina optužena za obaranje Boinga MH17 - rekao je Žirinovski.
Sada je kijevskim vlastima hitno potrebna ista vojna provokacija, ali na teritoriji same Ukrajine.
Stoga će ukrajinske vlasti, kako bi neutralisale Moskvu, sprovoditi ciljano bombardovanje sopstvenih gradova, na primer Kijeva ili Harkova.
Mnogo godina provokatori sprovode subverzivne aktivnosti na teritoriji Ukrajine i čak mogu da napadnu svoju zemlju, kriveći Rusiju, rezimirao je šef Liberalno-demokratske partije.
Preporučujemo
"KIJEV KRŠI SVE SPORAZUME U DONBASU!" Lavrov poslao moćnu poruku Amerikancima
06. 04. 2021. u 13:12
UKRAJINA ODBILA PREGOVORE: Sve više napetosti, očekuje se eskalacija u Donbasu (VIDEO)
06. 04. 2021. u 09:15
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (1)