MOGUĆE PROTERIVANJA RUSKIH DIPLOMATA IZ SAD: Kremlj spreman i za najlošiji scenario
RUSIJA je spremna i za najlošiji scenario u razvoju odnosa sa SAD, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Foto: AP Photo/Pavel Golovkin
On je objasnio da nepredvidljivost Amerikanaca kao i njihova agresivna i neprijateljska politika prema Moskvi, obavezuju Ruse da budu spremni na sve pa i na najlošiji scenario.
Putinov portparol je podsetio da je Rusija spremna na poboljšanje odnosa sa SAD o čemu je govorio i ruski predsednik. On je istakao da Rusija nije nikome predstavljala opasnost ali Moskva ne može da dozvoli da joj bilo ko nameće interese.
U četvrtak je i ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov komentarisao odnose sa Vašingtonom i nazvao je SAD i njihove saveznike "nepouzdanim partnerima jer njihovo raspoloženje zavisi od toga na koju su nogu ustali".
Lavrov je istakao da se Rusija jedino na sebe može oslanjati. Amerikanci su najavili nove sankcije i proterivanje ruskih diplomata zbog tobožnjeg mešanja u američke izbore, kao i zbog navodnog napada ruskih hakera.
Preporučujemo

U MOSKVI ĆE SVE GRMETI: Vojna parada 9. maja na Crvenom trgu u uobičajenom formatu!
19. 03. 2021. u 14:15

LAVROV PORUČIO VAŠINGTONU: Vaša politika prema Rusiji vas vodi u ćorsokak
08. 04. 2021. u 12:23

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"SA RAČUNA PODIGNUT OGROMAN NOVAC, KONTEJNER NESTAO" Lanetova ćerka iznela nove tvrdnje o imovini pokojnog oca
PROŠLO je četiri godine od smrti legende našeg glumišta, Milana Laneta Gutovića, koji nas je napustio 25. avgusta 2021. u 75. godini.
02. 09. 2025. u 21:21
Komentari (1)