ŠPANIJA NASTAVLJA VAKCINACIJU ASTRAZENEKOM: Samo grupe građana starijih od 60

ŠPANIJA će nastaviti da vakciniše ljude starosti između 60 i 65 godina AstraZenekinom vakcinom protiv korona virusa, a zatim će preći na sledeću prioritetnu grupu od 66 do 69 godina, saopštilo je danas Ministarstvo zdravlja te zemlje.

ШПАНИЈА НАСТАВЉА ВАКЦИНАЦИЈУ АСТРАЗЕНЕКОМ: Само групе грађана старијих од 60

Foto: EPA

Ministarstvo je u sredu najavilo da će vakcinu ograničiti na osobe starije od 60 godina nakon što su je regulatori povezali sa retkim oblikom zgrušavanja krvi, prenosi Rojters.

Pre toga, Španija je vakcinisala radnike na prvoj liniji borbe protiv virusa stare od 18 do 65 godina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

UŽASNA VEST SA FRONTA: Terorističke metode Ukrajine se nastavljaju