POSVEĆENOST SAD IZRAELU TRAJNA I GVOZDENA: Dogovorena saradnja u vezi sa Iranom
IZRAELSKI ministar odbrane Beni Ganc obavezao se danas da će sarađivati sa SAD u vezi sa Iranom, izrazivši nadu da će izraelska bezbednost biti zaštićena bez obzira na to kako će biti obnovljen nuklearni sporazumom koji sa Teheranom postigne Vašington.
FOTO: EPA
Izrael na Sjedinjene Američke Države gleda kao na punopravnog partnera u svim operativnim stvarima, ne samo u vezi sa Iranom, rekao je Ganc nakon susreta sa američkim ministrom odbrane Lojdom Ostinom, preneo je Rojters.
- A mi ćemo blisko sarađivati s našim američkim saveznicima kako bismo osigurali da svaki novi sporazum sa Iranom obezbedi vitalne interese sveta i Sjedinjenih Američkih Država, sprečili trku (u nagomilavanju) opasnog oružja u našem regionu i zaštiti državu Izrael - istakao je Ganc.
Ostin, prvi visoki zvaničnik administracije američkog predsednika Džozefa Bajdena koji je posetio Izrael, rekao je svom kolegi da Vašington na savezništvo sa Izraelom gleda kao na centralnu stvar za regionalnu bezbednost.
- Naš bilateralni odnos sa Izraelom je od ključne važnosti za regionalnu stabilnost i bezbednost na Bliskom Istoku - nagalasio je Ostin i dodao da je tokom sastanka potvrdio Gancu da je posvećenost SAD Izraelu trajna i gvozdena.
Preporučujemo
AMERIČKI MINISTAR ODBRANE DOPUTOVAO U IZRAEL: Lojd Ostin smiruje zabrinutog Netanijahua?
11. 04. 2021. u 15:11
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)