NORVEŠKA POPUŠTA MERE: Od petka dozvoljeno okupljanje većeg broja ljudi

NORVEŠKA će početi da ublažava neke od restriktivnih mera koje je uvela zbog pandemije kovida-19 i biće dozvoljeno da se u domaćinstvima i na događajima od petka okuplja veći bro ljudi nego do sada, saopštila je premijerka Erna Solberg.

НОРВЕШКА ПОПУШТА МЕРЕ: Од петка дозвољено окупљање већег броја људи

Foto. EPA

Ublažavanje mera na nacionalnom nivou, kako prenosi agencija Rotjers, neće se odnositi na one oblasti u zemlji u kojima je stopa zaraze i dalje visoka, kao što je to, na primer, u glavnom gradu, naglasila je Solberg.

Norveška je imala jednu od najnižih stopa infekcija i smrtnosti od početka pandemije, ali je uvela strože mere nakon što su nove, zaraznije varijante korona virusa izazvale nagli porast broja zaraženih i hospitalizovanih u martu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

VANREDNO: Vučić se obratio  naciji