SAMO NEKOLIKO DANA NAKON SMRTI MUŽA: Kraljica Elizabeta vratila se redovnim obavezama
BRITANSKA kraljica Elizabeta II vratila se redovnim obavezama nakon smrti supruga, princa Filipa.
Foto:Printscreen/Jutjub
Ona je prisustvovala ceremoniji penzionisanja članova osoblja kraljevske porodice, navodi se u izveštaju PA Media, prenosi Rojters.
Kraljica je bila domaćin ceremonije odlaska u penziju prvog čoveka dvorske službe, koji rukovodi poslovima kraljevske porodice i dvora i tradicionalno nosi plemićku titulu grofa do odlaska u penziju, kada postaje lord Čembrlen, prenosi Rojters.
Poznavaoci prilika na britanskom dvoru ranije su ukazali da velika praznina koja je ostala u kraljičinom životu nakon smrti njenog supruga princa Filipa, neće uticati da se nastarija kraljica na svetu odrekne trona i prepusti ga svome sinu, princu Čarlsu.
Preporučujemo
HARI U KARANTINU: Princ je konačno stigao kući - evo šta nikako ne sme da radi
12. 04. 2021. u 20:02
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (0)