"ZAPAD NAMEĆE HISTERIJU U CELOM SVETU": Zaharova o "ruskoj agresiji na Ukrajinu"
PORTPAROLKA Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova izjavila je da zapadni partneri namerno žele da nametnu osećaj teskobe čitavom svetu kako bi sakrili teret sopstvenih problema.

Foto: EPA
- Naši zapadni partneri žele celom svetu da nametnu osećaj teskobe... pritisak histerije, pritisak zebnje. To se radi namerno... Odgovor je jasan. Teret sopstvenih problema koje ne rešavaju tera ih da koriste ovaj model - rekla je Zaharova za televiziju „Rusija 1“.
Prema njenim rečima, samo u poslednjih deset dana veliki broj materijala posvećen je navodnom „početku agresije Rusije na Ukrajinu“.
- Tako su i pisali – upravo ovim rečima i izrazima. Štaviše... upotrebili su inscenirane snimke, prikazujući ukrajinsku tehniku, tenkove, kao ruske, predstavljajući ukrajinske železničke stanice kao ruske i navodeći ih kao nameru Rusije ili već kao svršenu činjenicu, navodno početak neke agresivne kampanje naše zemlje protiv Ukrajine - primetila je Zaharova.
Ranije je Zaharova izjavila da je Zapad izjavama Praga o proterivanju ruskih diplomata želeo da „blokira“ informacije o prevratu koji se priprema u Belorusiji. Takođe je obavestila da će Rusija u najskorije vreme objaviti konkretne korake kao odgovor na proterivanje zaposlenih u ambasadi Rusije u Češkoj.
(Sputnjik)

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (2)